NÁM Original

Prúty Nám Delgado sú vyrobené z ľahkého, ale svižného a pevného materiálu. Sú rýchle, ale nie tuhé, zvládajú šnúru v bezvetrí, ale aj v silnom vetre. Zdolajú rybu každej veľkosti.

Nám rukoväť
Na druhu korku, ktorý používame, je niečo veľmi zvláštne. V korkovom priemysle to nazývajú "Delgado", čo v presnom preklade znamená tenký alebo štíhly. Tieto stromy s tenkou kôrou nie sú také bežné ako stromy s hrubou kôrou, takže sú veľmi vzácne a veľmi vyhľadávané. Pretože je korková kôra prírodnejšia, tenšia a hustejšia, má oproti silnejšej korkovej kôre veľa výhod.

Výhody pre Delgado:

Po prvé, póry sú oveľa menšie, takže plnivo takmer vôbec nie je potrebné.
Nie je potrebné gumokorkové zakončenie, vďaka čomu je rukoväť ešte ľahšia a stále veľmi odolná.
Pretože stromy "Delgado" majú pomalší rast, hustota samotného korkového materiálu je o niečo vyššia, čo vedie k zvýšenému prenosu vibrácií medzi blankom a korkom, čo umožňuje lepší priamy kontakt s blankom.
Je zelená s Delgado Cork:

Regeneruje sa každých 9 rokov, takže je úplne obnoviteľný. Najlepšie na tom je, že je nielen obnoviteľný, ale zber korkovej kôry je vlastne prospešný pre samotný strom z hľadiska životnosti, pretože ak ho nezberiete, korková kôra môže príliš zhrubnúť a udusiť strom, čo povedie k predčasnému odumretiu. Zber korku neumožňuje iba dlhší život stromu, zbavenie kôry tiež zvyšuje množstvo CO2, ktoré môže absorbovať zo vzduchu. Je to teda skutočne prínosné pre životné prostredie.

Čo sa týka lepidla, ktoré používame, neobsahuje žiadne rozpúšťadlá ani chemikálie a je tiež stopercentne ekologické.

Popis prútov Nám:
Na všetkých produktoch Nám je uvedená hmotnosť šnúry v gramoch a v pôvodnom, originálnom systéme AFTM.

Naše myšlienky a úvahy:
Čím viac ľudí stretneme na celom svete, tým viac vidíme, že dokonalá váha šnúry pre konkrétny prút je veľmi individuálna, ale vidíme aj kultúrne rozdiely. Napríklad naši švédski a dánski zákazníci všeobecne uprednostňujú ľahšie šnúry. Náš nórsky a fínsky zákazník uprednostňuje vo všeobecnosti ťažšie šnúry ako Švédi a Dáni. Toto je všeobecné, takže to nie je pravidlo v každom prípade.

Ako by ste si mali prečítať informácie pre voľbu šnúry?
Väčšina z nás sú tí typickí nudní Švédi, ktorí uprednostňujú ľahké šnúry, ako je uvedené vyššie. Na blanku je teda napísaná typická švédska ľahká šnúra a potom sme za gramovú váhu pridali znamienko plus. Znamienko plus je tu na vysvetlenie, že to vidíme od tejto nízkej hmotnosti a vyššie, takže je úplne v poriadku pridať si, o koľko väčšiu váhu uprednostňujete. Myslíme si, že naše prúty zvládnu oveľa ťažšie šnúry, ako sú uvedené na blanku. Tieto prúty sú navrhnuté ako pracovné nástroje aby vám čo najlepšie sadli. Aká hmotnosť šnúry je teda najlepšou voľbou na našich prútoch!? "nevieme" ...
Surový vzhľad blanku je tiež krásny na pohľad!

Štvordielne prúty.

Hmotnosť

# 4 - 8g+

# 5 - 10g+

# 6 - 14g+

# 7 - 17g+

# 8 - 19g+

Vyberte si variant:

Cena od 790,00 €